You are currently viewing Zdrowie zaczyna się w głowie!

Zdrowie zaczyna się w głowie!

Roczny projekt profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, realizowany w placówkach wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Małopolsce oraz Domu Wczasów Dziecięcych TPD Góral w Rajczy.

Projekt to szansa na zadbanie o kondycję psychiczną naszych podopiecznych, nadwyrężoną przez epidemiczny czas.
Kumulujemy siły współpracy ze środowiskiem akademickim, innymi organizacjami pozarządowymi, sympatykami placówek ze świata korporacji- zapraszając ich do partnerstwa. Ambasadorzy projektu- część to wychowawcy placówek- organizują akcje fundrisingowe, crowfundingowe i … DZIAŁAMY!

Tematem przewodnim działań jest CIAŁO LUDZKIE. Bloki tematyczne skoncentrowane są na wiedzy dotyczącej pielęgnacji, dbałości o własne ciało adekwatnie do wieku beneficjantów (jama ustna i zęby, cera, włosy, dłonie, stopy, paznokcie, skóra w poszczególnych partiach ciała- wyzwania pielęgnacyjne na kolejnych etapach życia, zagrożenia chorobowe, korzyści płynące z dbałości o własne ciało).
Istotne są dla nas równolegle tematy inspirowane naszym ciałem, przykładowe to: Ciało jako mój dom, Moje ciało- moje granice; Pielęgnacja i dbałość jako wyraz troski względem siebie samego; Moje ciało vs mój wizerunek; Mój wizerunek a media społecznościowe; Samoakceptacja.

W dbałości o zdrowie psychiczne stawiamy na wiedzę, pogłębianie samoświadomości i troskę o relację z samym sobą, jako jedne z filarów zdrowia psychicznego!