Świąteczni partnerzy Świetlic Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

  • Post category:aktualności

Grudzień to magiczny czas, na który czekają wszystkie dzieci! Choć klimatyczny, zimowy krajobraz zaokienny w tym roku nie dopisał, to dekoracje świąteczne, prezenty, Mikołaj, renifery, elfy, aniołki … przenoszą niezależnie w inny, bajkowy świat. We wszystkich placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pedagodzy wiedzą o tym doskonale i dbają o obecność magii Świąt w każdym wymiarze. We wspaniałych świątecznych działaniach wspierają nas od lat niezastąpieni partnerzy społeczni, administracyjni i korporacyjni, bez których zorganizowanie tak wielu atrakcji, dla tak dużej liczby dzieci byłoby trudne.

W tym roku dzieci ze Świetlic TPD oraz przedszkolaki z Chatki Puchatka po raz kolejny mogły otrzymać piękne paczki mikołajkowe, dzięki hojności Fundacji TESCO. Rozmaite dary, od słodkości, przez kosmetyki, na pluszakach kończąc, rozweseliły twarz niejednego dziecka. Dzięki zaproszeniu PLAZA Kraków oraz Raiffaisen Polbank Bank nasi podopieczni mogli uczestniczyć w projekcjach filmowych COCO oraz TARAPATY. Dodatkowo Raiffaisen Polbank Bank zorganizował dla dzieciaków poczęstunek oraz paczki mikołajkowe.

Stowarzyszenie Piękne Anioły zadbało o paczki dla najbardziej potrzebujących milusińskich w naszych świetlicach, a firma New Garden Style obdarowała dzieciaki z dwóch Świetlic TPD spersonalizowanymi podarkami, które zawierały dokładnie to, o co podopieczni poprosili św. Mikołaja. Ogromne wsparcie otrzymały inne dwie świetlice TPD od Fundacji Wawel, biorące udział w projekcie „Z miłości do radości”- słodkościom choinkowym nie było końca.

Właściciel Hotelu Kazimierz– pan Adam Rajpold po raz kolejny zaprosił naszych podopiecznych m. in. z Kazimierza na piękną wigilię, którą rozpoczęło przekazanie światełka betlejemskiego. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło pysznych dań wigilijnych, życzeń, wspólnego kolędowania oraz prezentów.

Aktywna zabawa mikołajkowa, w świecie basenów kulkowych, kolorowych zjeżdżalni i konstrukcji do wspinaczek, stała się możliwa dzięki pani Annie Pawełczyk- właścicielce ANIKINA przy ul. Niedużej, która tradycyjnie zafundowała dzieciakom wiele pozytywnych wrażeń.

O dekoracje naszych placówek zadbało LPP obdarowując TPD ślicznymi, wielkoformatowymi Mikołajami, a Lilou wykonało piękną kartkę  bożonarodzeniową, wykorzystując grafikę z plastycznych prac bożonarodzeniowych naszych wychowanków. Niespodziankę otrzymały także Świetlice zaangażowane w projekt Kulczyk Foundation „Żółty Talerz”. Każde dziecko otrzymało pióro i kartkę świąteczną od Fundacji.

Wszystkim WSPANIAŁYM ŚWIĄTECZNYM PARTNEROM dziękujemy! Magia minionych Świąt, to w ogromnej mierze Wasza zasługa!