Organizujemy ciekawe formy wypoczynku wakacyjnego i zimowego dla dzieci i młodzieży poza miejscem zamieszkania. Są to kilku lub kilkunastodniowe kolonie, obozy i zimowiska rekreacyjno-wypoczynkowe i tematyczne w atrakcyjnych miejscach turystycznych zarówno w Polsce jak i za granicą.

Więcej informacji

Biuro Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
tel. 48-12 633 72 47

tel. 48 12 630 15 45

e-mail: biuro@tpd.pl www.tpd.pl

Podczas turnusów wypoczynku letniego, zimowego, turnusów kształtująco-usprawniających i innych mających miejsce w Domu Wczasów Dziecięcych „Góral” w 34-370 Rajczy, ul. Polna 2C wykonywane będą fotografie dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych.


Uczestnictwo w wymienionych wyżej turnusach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody Rodziców/Opiekunów prawnych/pełnoletniego uczestnika wypoczynku na wykonanie tych fotografii oraz wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestników wraz z jego opisaniem poprzez wskazanie okoliczności wykonywania fotografii oraz miejsca ich wykonywania, w tym w szczególności zgodę na wykorzystanie i rozpowszechnianie ich wizerunku w celach dokumentacyjnych i promocyjnych.

Rozpowszechnianie będzie miało miejsce przez czas nieoznaczony za pomocą strony internetowej i Facebooka organizatora.


W przypadku braku zgody, prosimy o zgłoszenie pisemne na adres mailowy: tpdkrk@gmail.com

INFORMACJA

o wyjazdach na turnus wakacyjny do DWD Góral Rajcza 2024

Zakwaterowanie:

Dom Wczasów Dziecięcych „Góral” TPD, ul. Polna 2C, 34-370 Rajcza

Wykaz rzeczy, które obowiązkowo należy zabrać:

 1. Buty do chodzenia po górach (lub z mocną podeszwą);
 2. Obuwie codzienne, sandały; buty do wody – koniecznie;
 3. Buty „halówki” z białą podeszwą na salę sportową;
 4. Odzież i bieliznę codzienną, odzież cieplejszą, pidżamę, pantofle;
 5. Odzież przeciwdeszczową (kurtka, peleryna);
 6. Czapkę z daszkiem/kapelusz/chustkę – przeciwsłoneczne;
 7. Wyposażenie na basen (kostium, dodatkowy ręcznik, klapki, czepek);
 8. Przybory toaletowe (mydło, szampon, ręcznik, szczotka do włosów, szczoteczka do zębów, pasta, krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem, środek przeciwkleszczowy, na ukąszenia owadów);

– w zależności od osobistych fantazji prosimy o zabranie stroju na dyskoteki,

można zabrać ze sobą grę planszową, ulubiona zabawkę, książkę

Pieniądze kieszonkowe młodszych dzieci (koniecznie rozmienione, opisane i zapakowane w kopercie lub zamykanym woreczku) – do przekazania wychowawcy

Leki (jeśli dziecko zażywa) osobno zapakowane w woreczek/ kosmetyczkę, opisane imieniem, nazwiskiem oraz podaniem sposobu, jak zażywać.

Prosimy dołączyć oświadczenie, że dziecko może dawkować lek samodzielnie, pod nadzorem pielęgniarki lub wychowawcy. Wszystkie lekarstwa będą deponowane przez wychowawców na miejscu.

– kanapki z nadzieniem lekkostrawnym, do picia woda niegazowana,

Prosimy o rozmowę z dziećmi na temat zakupów słodyczy, przekąsek oraz kolorowych wód gazowanych. Ich nadmierne spożycie może spowodować dolegliwości trawienne (zatrucie) przy których występuje także gorączka. Przy obecnej sytuacji, takie dolegliwości mogą być wciąż powodem niesłusznego podejrzenia o zatrucie. Wysoka gorączka może być powodem oddelegowania dziecka do domu.

Ośrodek zapewnia na miejscu świeże posiłki, które są odpowiednio zbilansowane, posiadają wszelkie wartości odżywcze i dietetyczne. Zastępowanie ich jedzeniem z niepewnych źródeł i o niepewnej jakości może spowodować znaczne kłopoty zdrowotne.

Kadra opiekująca się uczestnikami nie odpowiada za zniszczenie ani zagubienie sprzętu elektronicznego dzieci. W związku z tym prosimy o przemyślane decyzje w kwestii wyposażenia dzieci w sprzęt.

Proponowane godziny rozmowy Rodziców z dziećmi między 14:00 a 15:00 na przerwie poobiedniej. Jednocześnie informujemy, iż, ze względu na wspólny odpoczynek i dobrostan dzieci, w godzinach ciszy nocnej od 22:00 do 06:00 dzieci nie będą mogły korzystać z telefonów (poza wyjątkowymi i nagłymi przypadkami). Telefony będą deponowane u wychowawców.

Kontakt z dziećmi można uzyskać, także za pośrednictwem wychowawców bądź kierownika turnusu.

 

Zachęcamy do polubienia naszej strony na FB i podglądania relacji z wyjazdu 🙂

https://www.facebook.com/tpdkrk/

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie

 1. Lenartowicza 14, 31-138 Kraków

Podczas turnusów wykonywane będą fotografie dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w turnusie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody Rodziców/Opiekunów prawnych/pełnoletniego uczestnika na wykonanie tych fotografii oraz wykorzystanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestników wraz z jego opisaniem poprzez wskazanie okoliczności wykonywania fotografii oraz miejsca ich wykonywania, w tym w szczególności zgodę na wykorzystanie i rozpowszechnianie ich wizerunku w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Rozpowszechnianie będzie miało miejsce przez czas nieoznaczony za pomocą strony internetowej i FB organizatora turnusu.

W przypadku braku zgody, prosimy o zgłoszenie pisemne na adres mailowy: tpdkrk@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kraków dnia 01.05.2024 r.

WYTYCZNE

związane z zasadami bezpieczeństwa i higieny

Szanowni Państwo,

 1. W związku z koniecznością zachowania procedur bezpiecznego przebywania na turnusach dzieci i młodzieży, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie jako organizator turnusu zwraca się z prośbą do Rodziców i Opiekunów uczestników wyjazdów o współpracę w kwestii poinformowania dzieci o stosowaniu się do koniecznych zasad podczas pobytu na turnusie.
 2. Zasady te będą uwzględniać wytyczne wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego i dotyczyć będą głównie funkcjonowania na terenie obiektu wczasowego, a także w czasie zajęć w terenie, przestrzegania zasad higieny oraz przestrzegania regulaminu turnusu.
 3. W przypadku występowania u dziecka chorób przewlekłych, konieczne jest dostarczenie od lekarza zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w turnusie.
 4. W przypadku występowania jakichkolwiek chorób u dziecka, należy o nich poinformować w karcie uczestnika.
 5. Prosimy również o zapoznanie się z informacją o godzinach i miejscach wyjazdów oraz zapoznanie z listą rzeczy niezbędnych do wyposażenia na wyjazd.
 6. Na terenie Ośrodka mogą przebywać tylko uczestnicy w nim zakwaterowani, opiekunowie i pracownicy. W czasie trwania turnusu Organizator nie przewiduje odwiedzin dzieci oraz wizyt osób postronnych.
 7. Podczas zbiórki przy wyjeździe osoby odprowadzające dzieci nie mogą wchodzić do autokaru.

Ostatni czas był wyjątkowo trudnym i męczącym okresem dla Dzieci i Rodziców. Dzięki współpracy z Państwem, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jako wieloletni i doświadczony Organizator wycieczek, będzie mógł zapewnić dzieciom i młodzieży długo wyczekiwany i satysfakcjonujący turnus w gronie rówieśników i przyjaciół.

Życzymy Państwu i Dzieciom wyjątkowo miłego i relaksującego odpoczynku! ☺

Tutaj pobierzesz dokumenty na wyjazd kolonijny RAJCZA 2.08.-11.08.2024 r.

Deklarację członkowską: POBIERZ

Kartę wypoczynku plus skierowanie: POBIERZ

🙂

Tutaj pobierzesz dokumenty na wyjazd kolonijny RAJCZA 19.07.-27.07.2024 r.

Deklarację członkowską: POBIERZ

Kartę wypoczynku plus skierowanie: POBIERZ

🙂