You are currently viewing Certyfikat ZNAKU JAKOŚCI Europejskiego Korpusu Solidarności dla TPD w Krakowie

Certyfikat ZNAKU JAKOŚCI Europejskiego Korpusu Solidarności dla TPD w Krakowie

  • Post category:aktualności

Po kilkudniowym procesie certyfikacji, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie, po raz kolejny otrzymało Certyfikat ZNAK JAKOŚCI od Europejskiego Korpusu Solidarności w Warszawie, w zakresie wolontariatu- organizacja goszcząca.

Certyfikat obejmuje 9 placówek wsparcia dziennego prowadzonych przez TPD w Krakowie:
PWD TPD Akademia Młodzieży- kierownik Krystyna Rostocka,
PWD TPD Chatka Puchatka- kierownik Aneta Żakiewicz,
PWD TPD Wspólna Chata- kierownik Ewa Pieńkowska,
PWD TPD Radość- kierownik Monika Porębska,
PWD TPD Kraina Marzeń- kierownik Ilona Sikora,
PWD TPD Wesołe Małolaty- kierownik Paulina Mikoda,
PWD TPD Augustiańska- kierownik Justyna Szczukiewicz,
PWD TPD Amaltea- kierownik Kamila Topolewska,
oraz nowo certyfikowana placówka: PWD TPD Przyjaciele Kornela Makuszyńskiego- kierownik Paulina Piwosz.

Po raz pierwszy nasza organizacja otrzymała ZNAK JAKOŚCI w 2017 roku. Zaproszona przez Stowarzyszenie Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM z Krakowa, do partnerstwa przy projekcie, jako organizacja goszcząca wolontariuszy zagranicznych, pozostaje z nim we współpracy do dnia dzisiejszego.

Za nami dwa projekty długoterminowego wolontariatu i trzecia edycja: „HAND IN HAND” trakcie. Każdy z programów zakłada codzienny kontakt wolontariuszy z podopiecznymi 8 świetlic środowiskowych TPD w Krakowie.
Wolontariusze są wdrożeni w rytm pracy placówek, ściśle współpracują z teamami pedagogicznymi, a także mają przestrzeń na własne próby i inicjowanie swoich form bycia z wychowankami. Projekty, realizowane w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, zakładają możliwość zdobywania kluczowych kompetencji miękkich przez wolontariuszy.
Dzieciaki uwielbiają wolontariuszy, którzy dzielą się kulturą, tradycjami, unikatowymi elementami swoich krajów pochodzenia, ale nade wszystko pogłębiają tolerancję, otwartość na odmienność, pokazując w codziennej współpracy, że INACZEJ nie znaczy gorzej, czy lepiej… to po prostu INACZEJ.

W przeciągu trzech lat w świetlicach TPD w Krakowie gościliśmy wolontariuszy z Grecji, Hiszpanii, Litwy, Francji, Turcji, Azerbejdżanu, Wenezueli i Gruzji.
Powoli kończy się tegoroczny pobyt naszych przyjaciół: Ani, Jesusa, Martino i Marty. Choć na horyzoncie zakończenie projektu, to przed nami jeszcze wspólne wakacje, wyjazd na obóz, tak więc mnóstwo zabawy i wspólnego bycia razem, na szczęście już w normalnych, nie-onlinowych warunkach.

Otrzymany Certyfikat EKS będzie ważny do 2027 roku- mamy nadzieję godnie reprezentować przyznaną nam certyfikację poprzez realizację kolejnych projektów wolontariatu zagranicznego, dzieląc się dobrymi praktykami i zbierając nowe doświadczenia.