You are currently viewing TPD Kraków biegnie na ratunek z Fundacją TESCO!

TPD Kraków biegnie na ratunek z Fundacją TESCO!

  • Post category:aktualności

[et_pb_section admin_label=”section”]
[et_pb_row admin_label=”row”]
[et_pb_column type=”4_4″]
[et_pb_text admin_label=”Text”]
Każdego miesiąca karetka neonatologiczna z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie transportuje 30 małych pacjentów z całej Małopolski. Dzięki niej rocznie udaje się ratować życie i zdrowie około 400 noworodków. Ambulans ma już 8 lat, ponad 500 tys. km na liczniku i coraz częściej występują w nim awarie. Szpital potrzebuje nowej karetki, dlatego celem  tegorocznego biegu Fundacji Tesco jest zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N”. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie przyłącza się do inicjatywy- startuje w Biegach oraz zaprasza wszystkich milusińskich do strefy animacji dziecięcych podczas imprezy!

Rocznie do krakowskiego szpitala dziecięcego w Prokocimiu trafiają setki maleńkich pacjentów. Noworodki przyjeżdżają  specjalną karetką „N”, jej zespół ratunkowy złożony z neonatologa, pielęgniarki neonatologicznej oraz kierowcy-sanitariusza rozpoczyna leczenie natychmiast po dotarciu do pacjenta. Dzięki takiej karetce wielokrotnie udaje się uratować życie maluszków.

Warunkiem wyjazdu karetki po pacjenta jest techniczna sprawność samochodu, a z tym jest w ostatnim roku gorzej – mówi dr Mateusz Jagła, neonatolog, szef Zespołu Transportowego Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka USD w Krakowie. Ambulans ma 8 lat, przejechał już blisko 500 tys. kilometrów. Coraz częściej występują awarie, coraz więcej czasu spędza w warsztacie zamiast jeździć na ratunek. Zakup nowej karetki przekracza możliwości finansowe szpitala, stąd cieszy nas inicjatywa biegu Fundacji Tesco, dzięki której pozyskamy nowy samochód.

6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco odbędzie się 26 sierpnia na krakowskich Błoniach. Będzie on nie lada wydarzeniem zarówno dla wytrawnych biegaczy jak również dla osób na co dzień nie biegających. To impreza dla każdego – dzieci, dorosłych i seniorów. Wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i biegach dla dzieci. Również najmłodsze maluchy będą mogły spróbować swoich sił – dla nich zostanie zorganizowany specjalny bieg bobasa! W programie wydarzenia znajdą się również liczne warsztaty, konkursy  i atrakcje promujące zdrowy tryb życia.
[/et_pb_text]
[/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]