You are currently viewing Praca na stanowisku KSIĘGOWEGO

Praca na stanowisku KSIĘGOWEGO

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text admin_label=”Text”]

Miejsce pracy: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  Oddział Miejski Krakowski

Opis stanowiska:

  • Prowadzenie ewidencji księgowej w ramach księgi rachunkowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
  • Zatwierdzanie dokumentów finansowych pod względem formalno-rachunkowym
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych
  • Sporządzanie corocznych sprawozdań finansowych (wprowadzenie do sprawozdania finansowego, bilans, rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa) oraz roczne zeznania podatkowe CIT-8, CIT-8/O i CIT-D, w tym także sprawozdań przewidzianych przepisami prawa dla organizacji pozarządowych
  • Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych w tym: sporządzanie list płac, wystawianie rachunków do umów cywilno-prawnych, prowadzenie kartotek urlopowych, rozliczanie delegacji, sporządzanie deklaracji ZUS, deklaracji podatkowych PIT-11
  • Sporządzanie oraz rozliczanie budżetu projektów i grantów
  • Wystawianie przelewów bankowych (darowizny, faktury, wynagrodzenia, ZUS, urząd skarbowy i inne zobowiązania Stowarzyszenia)
  • Sporządzanie bieżących informacji finansowych na potrzeby zarządu Stowarzyszenia
  • Kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (Bank, US, ZUS)
  • Monitoring przepisów finansowych i podatkowych, ścisła współpraca z Zarządem w tym zakresie

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe o specjalności rachunkowość lub finanse
  • Preferowane doświadczenie na stanowisku księgowego
  • Certyfikat księgowy MF – mile widziany
  • Praktyczna znajomość przepisów prawa bilansowego oraz podatkowego
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, zwłaszcza MS Excel
  • Opanowanie obsługi programu Finansowo-Księgowego OPTIMA
  • Zaangażowanie i odpowiedzialność
  • Uczciwość, systematyczność, dokładność, terminowość

Doświadczenie w pracy w organizacjach pożytku publicznego będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę wraz z pakietem socjalnym dla pracowników.
  • Pracę w energicznym i zaangażowanym zespole oraz bardzo dobrą atmosferę w pracy.
  • Możliwość kreowania własnych rozwiązań i samodzielność w działaniu.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy na w/w stanowisku prosimy o przesłanie CV na adres: biuro@tpd.pl

W celu uzyskania dodatkowych informacji na nasz temat, odwiedź naszą stronę internetową: www.tpd.pl

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji rekrutacji zgodnie  Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]