You are currently viewing Dzieci na Uniwersytecie Ekonomicznym- czyli XI edycja SOS 2018

Dzieci na Uniwersytecie Ekonomicznym- czyli XI edycja SOS 2018

  • Post category:aktualności

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text admin_label=”Text”]

Podopieczni świetlic Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ponownie mieli okazję bawić się i uczyć na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wszystko to dzięki uprzejmości projektowi SOS, czyli Społecznej Odpowiedzialności Studentów. Jak sami o sobie piszą, jest to inicjatywa skierowana do studentów, której celem jest zaangażowanie ich w działalność pozauczelnianą, opartą na pomocy innym oraz rozwijaniu własnej wrażliwości. Finałem każdej edycji SOS jest Dzień Dziecka, na który zapraszane są cztery placówki wsparcia dziennego- świetlice Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie. W tym roku finał odbył się 2 czerwca.

Jak i w poprzednich latach, studenci przygotowali dla dzieci całe spektrum zajęć tematycznych, rozwijających umiejętności muzyczne, zawierających elementy bajkoterapii, związanych z higieną dłoni oraz zachęcających do współpracy w zespole. Najważniejszym wydarzeniem całego spotkania była autorska gra miejska, w trakcie której dzieci poznawały kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i rywalizowały w różnorodnych konkurencjach.

Dzięki zaangażowaniu studentów działających w SOS, dzieci ze świetlic w ciekawy dla nich sposób mogły nauczyć się wielu przydatnych umiejętności, odczuć atmosferę panującą na Uniwersytecie oraz aktywnie spędzić czas. Przeprowadzone zajęcia cechowały się naciskiem na rozwijanie horyzontów, współpracę oraz wrażliwością na innych. Pozwalało to uczestnikom na pokonywanie własnych barier i nawiązywanie międzyświetlicowych znajomości.

Finałem spotkania było rozdanie upominków, od których dzieciom oczy świeciły się przez następne dni. Również placówki zostały zaopatrzone w materiały plastyczne, puzzle, edukacyjne gry planszowe oraz drobne upominki. Ze swojej strony świetlice wręczyły podziękowania oraz własnoręcznie wykonane upominki, które zostały złożone na ręce dr Moniki Sady. Pozytywne emocje towarzyszyły nie tylko dzieciom, ale i organizatorom, którzy mają prawo czuć dumę w związku z rewelacyjną organizacją spotkania.

Dzień Dziecka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to zawsze wielkie wydarzenie dla naszych podopiecznych, w których chętnie i z pełnym zaangażowaniem bierzemy udział. Tym samym charakteryzują się studenci, którzy poświęcają swój czas, aby bawić się wraz z nami. Jest nam niezmiernie miło, dziękujemy za serca włożone w organizację wydarzenia i – mamy nadzieję – do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia obszerniejszej fotorelacji na FB TPD W KRAKOWIE

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]